Kanali 7...

U ekzekutua në sy të fëmijëve, 27-vjeçarja shqiptare dyshohet se u vra nga i dashuri i saj

Identifikohet autori që dyshohet se vrau 27-vjeçaren shqiptare në SHBA, Joana Peca.

 

Bëhet fjalë për 38-vjeçarin Benjamin Robert Ëilliams aka Bambi, i cili qëlloi për vdekje 27-vjeçaren brenda makinës. Krimi i rëndë ka ndodhur në sy të dy fëmijëve të saj të mitur.

 

Autoritetet konfirmuan se Peca, me origjinë nga Gjirokastra, është qëlluar me armë zjarri. Sipas hetuesve, Williams dhe Peca kishin një fëmijë së bashku

 

38-vjeçari është një personazh i njohur për policinë, pasi është arrestuar disa herë për vepra të ndryshme penale, duke filluar nga vjedhjet e makinave e deri te posedimi i lëndëve narkotike me qëllim shitjen.

Detectives are looking for shooter, Benjamin Robert Williams, for killing Joana Peca in front of her two young children on July 31st.
A warrant has been issued for Williams’ arrest and officers are actively searching for him.
**Benjamin Williams is deemed to be armed and dangerous.**
https://www.facebook.com/StPetePD/photos/a.430476242769/10159389129362770/