Kanali 7...

Vijon rritja e rasteve të reja me koronavirus në Greqi

Greqia ka regjistruar gjatë 24 orëve të fundit rritje të numrit të rasteve me koronavirus.

Autoritetet në vendin fqinj kanë raportuar 841 të infektuar të rinj me COVID, ndërsa kanë humbur jetën 10 persona.

Numri i përgjithshëm i të prekurve ka arritur në 29057 dhe 559 i viktimave.

Ndërkohë, 89 pacientë po trajtohen të intubuar, 268 pacientë janë liruar nga spitali.