Kanali 7...

Vranë dhe dogjën nënën e djalin/ Dënohen nusja dhe i dashuri i saj

Gjykata e Vlorës dënoi këtë të martë Kasem Pirjasin dhe Hysnie Hoxhallarin për një vrasje të ndodhur në vitin 2018.

 

Kasem Pirjasi do të qëndrojë në burg përjetë, ndërsa Hysnie Hoxhallari u dënua me 35 vjet heqje lirie. Të dënuarit kishin mes tyre një lidhje jashtëmartesore.

 

Ata akuzohen për vrasjen e bashkëshortit dhe vjehrrës së Hysnie Hoxhallarit. Kujtojmë që Salke Hoxhallari dhe djali, Olsi Hoxhallari, u gjetën të vdekur me shenja dhune dhe të djegur në banesën e tyre.