Kanali 7...

Vrasja e Pjerin Xhuvanit në Elbasan/ Jepet masa e sigurisë për dy zv.drejtorët e policisë

Dy zv. drejtoreët e policisë, Albet Nushi dhe Nikollaq Pallla, janë paraqitur sot në gjykatën e Elbasanit për tu njohur me masën e sigurisë pasi akuzohen për shpërdorim detyre pasi kanë bërë dëshmi të rreme në rastin e vrasjes së Pjerin Xhuvalit gjatë fushatës elektorale të zgjedhjeve të 24 prillit.

 

Sipas burimeve nga gjykata ndaj tyre eshte lene masa arrest shtepie. Nderkohë per mediat Nushi kane thene se “Nuk jam njohur me masën e sigurisë’. Nuk dihet nëse kjo ka ndodhur për shkak të bojkotit të avokatëve apo jo”.

 

Prokurorë të çështjes ishin Ritvan Sukaj dhe Platin Aliçka ndërsa gjyqtar Taulant Tafa