Kanali 7...

Zgjedhjet e ardhshme lokale/ Meta: Do bashkëpunoj ngushtë me PD

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka deklaruar se do të bashkëpunojë ngushtë me Pasrtinë Demokratike në zgjedhjet e ardhshme lokale.

 

Në një konferencë për media, ai tha se zgjedhjet e ardhshme lokale do të jenë një triumf i llogaridhënies.

 

“Ka vetëm një Parti Demokratike dhe vetëm një. Është një parti me shumë kontribute. Do bashkëpunojmë shumë ngushtë me PD. Që është një vetëm një. Që është si populli opozitar. Koha e përgjumjes për hatër të PD ka mbaruar. 7 Korriku ishte një tregues i qartë i këtij zgjimi të vlerave më të mira të PD si parti e vlerave. Do punojmë shumë ngushtë me PD. Por edhe me PS për reformën territoriale. Zgjedhjet e ardhshme do të jenë triumf i llogaridhënies”, tha Meta.