Kanali 7...

Zjarr në një banesë në Korçë/ Humb jetën një person

Flakët e zjarrit kanë përfshirë nje aparatament në Korçë.

Mësohet se nje 67 vjeçar ka humbur jetën nga asfiksia.

Viktima është identifikuar si Edmond Ramollari.

 

Ngjarja ka ndodhur pranë shkollës Artistike të Muzikës.

Ndërkohë bëhet me dije se shkak i rënies së zjarrit është bërë ngrohësja.

Zjarrfikësja dhe autoritetet ndodhen në vendin e ngjarjes, ndërkohë pritet zbardhja e rrethanave të rënies së zjarrit.